Rock Club očami štamgastov


ROCK CLUB OČAMI ŠTAMGASTOV

autori: Ján Mihál & Martin Užák
vydanie s ISBN: 25. september 2015
forma vydania: elektronická kniha (PDF)
vydania bez ISBN: 8.3.2010 | 1.2.2011
počet strán: 206
veľkosť súboru: 329,14 MB
ISBN: 978-80-972091-8-6


Stiahnuť: Ulož.to | eDisk | Sdílej


Kniha Rock Club očami štamgastov predstavuje slávny nitriansky rockový podnik naOZZaY. Kniha popisuje históriu veľkej rockovej muziky ako hlavného podkladu kronikárskeho charakteru textu, v ktorom možno natrafiť aj na súbor príbehov, ktoré čitateľa vnášajú do typickej atmosféry podniku v jeho bežnej prevádzke. Kniha približuje rockový život množstva návštevníkov z viacerých krajín sveta, ich rôzne výroky, fotografie a radu ďalších zaujímavostí. Či humornou alebo serióznou formou, s nadhľadom alebo uvoľnenosťou, zaznamenanie vzácnej spomienky na všetky tie krásne minulé časy je jediným cieľom, ktorý knižka sleduje.

Spoluautorom tejto knihy je môj dobrý priateľ Ján "Johny" Mihál, ktorému som vďačný za počiatky nápadov, neskôr realizovateľných vďaka jeho výborným materiálom z originálnych notesov, ktoré si v klube získali značnú popularitu. Za všetko, čo pre vznik tejto knihy urobil a podstúpil, mu náleží patričný rešpekt.
 
Johnyho notesy, zvané Meus Vita in Ozzy Club I. a Meus Vita in Ozzy Club II. - Dark Future, sa v počiatkoch svojej existencie pokúšali zachytiť spontánnu atmosféru, na ktorú možno v rockovom prostredí natrafiť. Postupne sa však rozšírili do podoby, vďaka ktorej sme mohli vytvoriť túto svojráznu a originálnu knihu.

Táto kniha je autorizovaným produktom jej protagonistov (a tiež Rock Clubu), ktorí po dokončení prípravných prác dostali všetky fotografie a texty "pod nos" a sami sa vyjadrili k tomu, ktoré z informácií možno použiť. Za ich ochotu sme im veľmi vďační, pretože bez ich finálnej spolupráce by toto dielo nevzniklo.
 
Okrem priamych protagonistov si naše osobitné poďakovanie zasluhujú Peter Varga a Janka Haváčová (majitelia Rock Clubu naOZZaY), Monika Ziková (primárna sprostredkovateľka množstva cenných informácií), Jaroslav Buchta a Lida Mlichová (tlač a / alebo väzba propagačného nákladu knihy).
 

Z inšpiratívnej literatúry

  • Black Sabbath: The Ozzy Osbourne Years (Conte, Henderson; 2000)
  • Guns N'Roses: In Their Own Words (Putterford; 1992)
  • How Black Was Our Sabbath: An Unauthorized View (Tangye, Wright; 2004)
  • Rat Salad: Black Sabbath, The Classic Years 1969-1975 (Wilkinson; 2006)
  • Rockin' in Time (7th Edition): A Social History of Rock n'Roll (Szatmary; 2009)
  • The Complete NME Album Charts (Osborne; 1995)
  • The Rolling Stone Encyklopedia of Rock & Roll (George-Warren, Romanowski, Pareles; 2001)
  • Wheels of Confusion: The Story of Black Sabbath (Rosen; 1996)

 

Pozrite si tiežMartin Užák, Ján Mihál, Rock Club očami štamgastov