Niekoľko kresieb z knihy o naOZZaY

V elektronickej knihe o nitrianskom Rock Clube naOZZaY možno natrafiť aj na desať kresieb, ktoré boli zhotovené priamo v podniku za jeho bežnej prevádzky. Príspevok odhaľuje polovicu z nich.

Súčasťou voľne dostupného elektronického diela o nitrianskom Rock Clube naOZZaY je aj desať osobitných kresieb, ktoré zobrazujú desať vybraných častí podniku.

Nápad na prekreslenie jednotlivých častí klubu sa zrodil spontánne. Prvá kresba, zhotovená medzi 4. a 5. decembrom 2007, vznikla vďaka náhlej kombinácii dlhej chvíle a zahľadeného pohľadu na nádherné olejomaľby, ktoré sú jednou z najočarujúcejších ozdôb Rock Clubu (kresba č. 2 v tomto článku). Zvyšných deväť kresieb bolo kreslených cielene, pričom posledná z nich bola dokončená 18. februára 2008.

Neplánovaný vznik prvej kresby sa podpísal ako na jej forme, tak aj na forme ostatných deviatich diel. Všetky kresby som zhotovil tromi druhmi pier (modré, čierne a červené) a načrtol na dvojstránky linajkového notesa. Linajky, ako aj miesta, kde sú stránky notesa zošívané, sa dajú postrehnúť na väčšine kresieb.

Podobne ako všetky ostatné knižné obrázky a fotografie, aj tieto kresby boli v pôvodnej verzii diela zobrazené v plnofarebnej podobe, no po reedícii zo 16. augusta 2011 získali čiernobiely ráz.

Všetkých desať kresieb - vrátane tých, ktoré sa do tohto článku nevošli - nájdete priamo v elektronickom diele Rock Club očami štamgastov. Dielo možno poľahky stiahnuť z internetu vo formáte PDF.Rock Club očami štamgastov, Rock Club naOZZaY, naOZZaY kresby, Martin Užák

Rock Club očami štamgastov, Rock Club naOZZaY, naOZZaY kresby, Martin Užák

Rock Club očami štamgastov, Rock Club naOZZaY, naOZZaY kresby, Martin Užák

Rock Club očami štamgastov, Rock Club naOZZaY, naOZZaY kresby, Martin Užák


Martin Užák | 13.04.2013