O tomto webe

 
Web MartinUzak.sk je osobný literárny web, ktorého základy boli položené v auguste 2009 na pôvodne športovo-literárnom blogu, svojho času známom pod označením Books: Red Wings And More.

Hlavným zámerom webu je informovať o knihách, periodikách, literárnych novinkách a aktualitách, približovať zákutia písania a publikovania a odhaľovať osobné skúsenosti a zaujímavosti z práce editora a ghostwritera. Súčasťou webu sú aj tipy na vybrané knižné diela, s ktorými som sa stretol a ktoré ma zaujali. Web sa venuje aj rôznym literárnym zaujímavostiam a recenzovaniu pozoruhodného obsahu z vybraných kníh.

Web MartinUzak.sk je zároveň malým zberným miestom referencií a prezentácií k súvisiacim literárnym a športovým projektom, ktorým som sa venoval alebo venujem na iných weboch. Význačnou súčasťou webu sú články zamerané na praktickú interpretáciu autorského práva a autorského zákona.

Web MartinUzak.sk má charakter osobnej prezentácie. Články, ktoré sú na ňom uverejňované, prezentujú vlastnú literárnu tvorbu a vychádzajú z vlastných skúseností s profesionálnym písaním.

Prinášaný obsah, ktorý je originálny a autorizovaný, prípadne adekvátne citovaný, možno odoberať pomocou RSS kanálov. Ide o RSS kanál so všetkými článkami, alebo RSS kanály pre jednotlivé rubriky: aktuality, autorské právo, ghostwriting, písanie, publikovanie, tipy na čítanie, z vybraných diel, zaujímavosti.


Martin Užák, autor