Často kladené otázky


Ako môžem odoberať nový obsah?

Prvou možnosťou je profil autora na Google+, kde sú zdieľané všetky články. Druhou možnosťou sú RSS kanály. Odoberať možno kanál so všetkými článkami, alebo kanály pre jednotlivé rubriky, a síce: aktuality, autorské právo, ghostwriting, písanie, publikovanie, tipy na čítanie, z vybraných diel, zaujímavosti.
 

Ako môžem získať knihu / periodikum / súbor vo formáte PDF?

Uverejnené knihy, periodiká a súbory možno vo väčšine prípadov sťahovať z internetu. Pokiaľ táto služba nie je aktuálne alebo vôbec možná, je vhodné napísať na m.uzak@yahoo.com alebo literarnyblog@gmail.com.

Ako s Vami môžem spolupracovať?

V prípade záujmu o spoluprácu najskôr napíšte na m.uzak@yahoo.com a uveďte prosím, aký projekt by ste chceli realizovať, aký je Váš právny status (právnická alebo fyzická osoba) a akú službu očakávate.

Kde všade možno informácie z webu nájsť?

Niekoľko článkov pochádza z pôvodného blogu Books: Red Wings And More, kedysi existujúceho pod adresou detroitredwings.blog.cz, a neskoršieho blogu martin-uzak.blog.cz, ktorý existoval v rokoch 2012 2016. Vydané knihy sú vedené v Slovenskej národnej knižnici v Martine a Univerzitnej knižnici v Bratislave, prípadne v ďalších štátnych inštitúciách a knižniciach. Vybrané poetické diela boli uverejnené aj na serveri suvicka.cz. Uverejňovanie obsahu na iných adresách je možné iba s písomným súhlasom autora.

Máte právo na uverejňovanie fotografií?

Na webe i v jednotlivých dielach sú využívané iba autorské fotografie, voľne šíriteľné fotografie a fotografie, ktoré boli uverejnené s predchádzajúcim súhlasom ich autorov alebo majiteľov. Ďalšie podrobnosti o uverejňovaní a prípadnom citovaní fotografií, kresieb a podobizní uvádza sekcia Copyright.

Máte právo na uverejňovanie videí?

Videá, ktoré možno na webe nájsť, nie sú uložené na tomto webe, ale na videoserveroch, ktoré ich poskytujú voľne. Na všetky videá sa iba odkazuje.

Môžem mať na tomto webe odkaz na svoju stránku?

Áno. V prípade záujmu o výmenu odkazov je nutné umiestnenie spätného odkazu alebo ikonky na š web.

Môžem z webu rozširovať informácie a fotografie?

Umiestňovanie obsahu webu na iné stránky, jeho rozširovanie tlačou a inými médiami je možné iba s písomným súhlasom autora. Ďalšie podrobnosti o rozširovaní informácií možno nájsť v sekcii Copyright.